Fotogalerie

Na této stránce naleznete obrázky dvou druhů vší, které parazitují na člověku a na které lze narazit i na území České republiky resp. po celé Evropě. Nechybí zde ani foto jejich vajíček - tzv. hnid. Všechny fotografie a kresby jsou silně zvětšené (obvykle foceno pod mikroskopem) - ve skutečnosti mají tito krvežízniví parazité velikost pouhých pár milimetrů a proto je někdy velmi obtížné vši ve vlasech vůbec zpozorovat.

Foto vší ve vlasech zde »   Přípravky proti vším ZDE »

Veš dětská

Veš dětská

Detailní fotografie dospělého jedince vši dětské. Dobře patrné jsou senzorické štětiny pokrývající tělo, které slouží ke zjišťování informací o okolním prostředí.

Foto kredit: J.H.Carr, CDC

Veš dětská

Rovněž dospělý jedinec zachycený na kosmetické tyčince. Díky světle-stříbřité barvě působí až téměř průsvitně a proto není snadné jej ve vlasech dětí nalézt.

Foto kredit: Eran Finkle

Veš dětská

Mikroskopický obrázek vši. Na tomto snímku lze dobře pozorovat silné zahnuté drápky na konci tří párů nohou, které slouží k udržení vši ve vlasech.

Foto kredit: J.Gathany, CDC

Hnidy

Hnidy

Detailní mikroskopická fotografie hnidy přilepené na lidském vlasu. Pořízeno se zvětšením 150x.

Foto kredit: Wabeggs

Hnidy

Vajíčko vši přilepené na části vlasu. Vyfotografováno přes laboratorní mikroskop.

Foto kredit: J.Holopainen

Životní cyklus vší

Životní cyklus vší od hnid (1) přes larvální stádium (2-4) až po dospělého jedince (5,6).

Foto kredit: CDC

Veš muňka

Veš muňka

Dospělá samice s hnidou. Dobře patrné jsou zde senzorické štětiny a zahnuté drápky.

Foto kredit: V.Moscu

Veš muňka

Veš muňka (také zvaná filcka) se od vši dětské nebo šatní odlišuje krátkým tělem.

Foto kredit: CDC

Veš muňka

Oblast s pubickým ochlupením zasaženým vší muňkou, která se často přenáší pohlavním stykem.

Foto kredit: SOA-AIDS Amsterdam

Potřebujete více informací? Navštivně stránku o vši dětské, o hnidách nebo o vši muňce.

Sdílejte tyto stránky a pomozte i ostatním v boji proti vším!

Přípravky proti vším

Již dávno není nutné používat přípravky s chemickými insekticidy, vůči kterým se vši postupně staly imunními. Dnes si můžete vybrat ze široké palety přípravků založených na přírodní bázi, které nechemickou cestou účinně likvidují vši a hnidy, přesto jsou však přívětivé k vlasům a pokožce. Připravili jsme pro vás přehled přípravků, které jsou v praxi ověřeny mnoha spokojenými uživateli:

VšiVen balzám 150 ml a šampon 150 ml

VšiVen balzám

VšiVen je sada přípravků na bázi přírodních látek, které jsou určené pro ošetření zavšivených vlasů. Přípravky obsahují esenciální rostlinné oleje (rostlinné silice) a ovocné extrakty, které omezují výskyt vší ve vlasech. Balzám i šampon jsou účinné, snadno aplikovatelné a bezpečné.

Paranit preventivní sprej proti vším 100 ml

Paranit preventivní

Paranit preventivní sprej proti vším poskytuje okamžitou a dlouhotrvající ochranu proti vším. Jemné složení Paranit preventivního spreje proti vším s obsahem IR3535 a výtažků z rostlin bylo klinicky ověřeno jako účinné k odpuzení vší a je vhodné pro každodenní použití. Sprej je vhodný pro děti od 2 let.

LiQuido RADICAL 125 ml

LiQuido RADICAL

Šampon LiQuido RADICAL je účinný prostředek při výskytu vší a hnid. Přípravek LiQuido RADICAL je založen na přírodní bázi, proto je šetrný a dobře snášený i citlivou pokožkou. LiQuido RADICAL nedráždí pokožku, není parfemován a je vhodný i pro malé děti a alergiky.

Barny´s Effective proti vším 60 ml

Barny´s Effective

Barny´s Effective proti vším je velice efektivním a šetrným přípravkem proti zvýšenému výskytu vší. Přípravek k péči o vlasy při výskytu vší usnadňuje vyčesávání vší a hnid, obsahuje olej z australské rostliny kajeputu střídavolistého (Tea Tree Oil), který se používá již celá desetiletí v boji proti vším.

LiQuido DUO FORTE šampon na vši 200 ml + sérum 125 ml ZDARMA

LiQuido DUO FORTE

LiQuido DUO FORTE představuje dvojitý zásah proti vším v podobě šamponu a séra na vlasy. Přípravek LiQuido DUO FORTE působí na veš třemi mechanickými účinky (2x dušení, 1x likvidace). Je založen na bázi olejů a rostlinných silic, je šetrný a dobře snášený i citlivou pokožkou, nedráždí ji, není parfemován a je vhodný i pro malé děti nebo alergiky.

Template by W3layouts | © vsi.nazory.cz | Mapa stránek